Neljapäev, 31. oktoober kell 15.00
Aidu raamatukogus
külas
VILEPILLIMEISTER
DANIEL RAHUVARM
Tapikult
Kohtumine toimub lasteaia saalis
Olete oodatud!
Neljapäev, 31. oktoober kell 15.00
Aidu raamatukogus
külas
VILEPILLIMEISTER
DANIEL RAHUVARM
Tapikult
Kohtumine toimub lasteaia saalis
Olete oodatud!
Kätte on jõudnud raamatukogupäevad "Kohtume raamatukogus!"
Täna hommikul käisid raamatukogus Vägari õppekoha lasteaialapsed. Kuna 20. oktoober on ettelugemise päev ja 23. oktoober Eesti raamatu päev, siis kuulasid lapsed lugu Andrus Kivirähki uuest lasteraamatust "Kampsun ja päike". Raamatu on illustreerinud Heiki Ernits. Raamatus on 30 lühijuttu.
Raamatust leiab vastuse näiteks sellistele küsimustele: kuidas mutte maa peale meelitada; mis saab hambapastast, kes oma majast välja roomab; kuidas pildistada sääske; kas suve on võimalik purki toppida; kellele kinkida oma vanad piimahambad; millise loomaga sarnaneb hapukurk.
Meie kuulatud jutt kandis pealkirja "Habemega moos". Pärast loo kuulamist vaatasime koos pilte ja lapsed jutustasid, mis kuuldud loost meelde jäi.
Vaatasime veel ka teisi Andrus Kivirähki sulest ilmunud lasteraamatuid.
Seejärel maiustati kommide ja õuntega, sest 21. oktoober on rahvusvaheline õunapäev. Kui raamatud kaasa võtmiseks välja valitud ja laenutatud, oligi käes aeg rühma tagasi siirduda.
Uute kohtumisteni!
31. oktoobril tähistab 86. sünnipäeva Eesti üks viljakaim luuletaja, proosakirjanik, publitsist ja lastekirjanik Lehte Hainsalu.
Järjehoidja on vajalik asi, mis peab olema igal raamatuid armastaval inimesel!
Toreda luuletuse järjehoidjast, kes elab raamatute vahel, on kirjutanud raamatukunstnik, lastekirjanik ja luuletaja Henno Käo.
Uus näitus pakub raamatuid kunstihuvilisele. Tõuke näituse koostamiseks andsid mitmed olulised tähtpäevad oktoobrikuus. 25.oktoober on rahvusvaheline kunstnike päev. 25. oktoobril tähistab oma 80. sünnipäeva kunstiajaloolane Jüri Kuuskemaa. 25. oktoober on hispaania kunstniku Pablo Picasso sünniaastapäev.
Üleriigilised raamatukogupäevad "Kohtume raamatukogus" toimuvad traditsiooniliselt 20.–30. oktoobrini, sel aastal juba 35. korda.
2024. aastal tähistame teema-aastana Eesti kultuuririkkust. Ka raamatukogupäevade ajal keskendume mitmekülgse kultuuripärandi tutvustamisele ja väärtustamisele. Kultuuririkkus hõlmab erinevaid traditsioone - keeli, kunsti, muusikat, eluviise ja kirjandust. Kultuurilise mitmekesisuse väärtustamine tugevdab kogukondade vahelisi sidemeid ja aitab meil paremini üksteist mõista. Lõimumine on pidev protsess ja nii kutsub kultuuririkkuse aasta meid ümbritsevat rohkem märkama. Ent unustada ei tohi ka erinevate Eesti piirkondade unikaalseid kultuuritraditsioone. Olgu selleks Seto leelo, mis on kantud lausa UNESCO vaimse kultuuripärandi nimekirja, Võro keel ja kultuur või Kihnu pulmad ja jaanikud. Selliste traditsioonide elushoidmine tagab meie rikkaliku kultuuripärandi edasiandmise järgmistele põlvkondadele.
Vägari õppekoha lasteaialased on toredad raamatusõbrad. Neile meeldib väga raamatuid uurida ja lugusid kuulata. 8. oktoobril käidigi koos õpetaja Tiinaga loetud raamatuid uute vastu vahetamas. Tavaliselt käib see nii, et õpetaja ütleb enne tulekut teemakohased soovid ja raamatukogutöötaja otsib raamatud riiulist välja.
26. septembril avati Aidu raamatukogus Lia Peetsi siiditööde näitus "Siidikunst"
Lia Peets:
"Maalimine siidile on põnev väljakutse, vabastav, müstiline ja tulemus on alati ilus. Tuginedes aastate jooksul tehtule, püstitan iga uue siiditöö puhul endale väljakutse lähtudes kas siis siidimaali tehnikast või kavandi ideest. Viimase näituse puhul alustasin lihtsusest, et vaatajal tekiks põnevus ja ehk huvi ka ise pintslit kätte võtta. Näiteks tulla minu juurde õpitoas osalema. Siidimaal on väga tänuväärne võimalus luua ise midagi UNIKAALSET. Siid ja värvid annavad palju loomingulisi võimalusi, mis võivad olla samal ajal lihtsad, ilusad ja isikupärased. Siidimaaliga alustasin 1998. aastal. Nende teadmiste eest olen siiralt tänulik mulle baasteadmisi jaganud õpetajatele: Christina Prepula, Piret Valk ja Ilme Rätsep. Näituse töödega soovin juhtida vaataja tähelepanu sellele, kuidas kavandi lihtsad motiivid lasevad värvidel mängida siidimaali tehnikatest lähtuvalt. Samas, kui läheneda kavandile soovitud idee väljendusvahendina, siis maali tehnikad on vaid tööriistaks vajaliku tulemuse väljendamiseks."