Aadress: Kooli tee 7, Vägari küla, Põltsamaa vald 48222 Jõgevamaa.
Raamatukoguhoidja Marje Pagi.
Telefon: +372 5350 6125, e-post: Marje.Pagi@poltsamaark.ee
Avatud: ETN 10-18, KRLP suletud.
Raamatukogus on WIFI.
pilt

pilt

kolmapäev, 30. jaanuar 2019

5. veebruaril algab Hiina (idamaade) kalendri järgi KOLLASE MAA SEA AASTA

Näitus on pühendatud 5. veebruaril 2019 algavale Maa Sea aastale. Näituselt leiab lugemist, missugune aasta on meid ees ootamas. Kuidas sea-aastal oma kodu sättida, et õnn oleks õuel ja rikkus majas. Rikkaliku pildimaterjaliga kirjandust leiab siit nii kodusigade kui ka metssigade kohta. On toredaid hääleraamatuid, lugusid, jutte, luuletusi. Meisterdamise raamatud õpetavad, kuidas rõngassaba-kodulooma valmistada fliisist või käsitöövildist, voolida plastiliinist või voolimismassist, teha munakarpidest või värvilisi pabereid  ja kartongi kasutades.
 
Veebruaris algava sea aasta kohta sai lugeda, et üldiselt on tulemas harmooniline ja produktiivne aasta. Iga inimese ülesanne on analüüsida oma elu, teha kokkuvõtteid tehtud tööst ning saada lahti negatiivsusest.
 
                                              Head Sea aastat kõigile raamatusõpradele!
  PÕRSAPÕLI
Hando Runnel
 
Mudamere ääres,
porikalda peal
oleks mõnus elu
tillukesel seal.
 
Keegi seal ei riidle,
kui su kärss on must,
keegi seal ei keela
väikest vallatust.
 
Hiired seal on hukas,
rotid seal on raisus,
roosa põrsas magab
kanapoja kaisus.
 

 
 


 
 
 
"Tervise ja pikaealisuse saladused"

See raamat on pühendatud Hiina ja Tiibeti meditsiinitraditsioonidest lähtuvatele nõuannetele tervislike eluviiside järgimiseks. Idamaade meditsiini tugevus seisneb eelkõige haiguste profülaktikas. Vanades traktaatides osutatakse sellele, et meditsiini eesmärk pole mitte tekkinud häirete kõrvaldamine, vaid korra ja järjepidevuse säilitamine. Kui inimene on juba haigestunud, on haigustega võitlemine sama rumal kui janu korral allika otsimine.
365 iidset nõuannet toitumise, hingamise, jooga, enesemassaaži, raviretseptide ja paljude muude küsimuste kohta aitavad terviseprobleeme ennetada ja elukvaliteeti tõsta ka tänapäeval.
 

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar