Aadress: Kooli tee 7, Vägari küla, Põltsamaa vald 48222 Jõgevamaa.
Raamatukoguhoidja Marje Pagi.
Telefon: +372 5350 6125, e-post: Marje.Pagi@poltsamaark.ee
Avatud: ETN 10-18, KRLP suletud.
Raamatukogus on WIFI.
pilt

pilt

kolmapäev, 20. veebruar 2019

Astronoomia ja astroloogia huvilisele


Aitäh Marinale, kes töötab Aidu Lasteaed-Algkoolis.Ta tõi raamatukokku näitusele uue lasteaialaste ühistöö, seekord päikesesüsteemi planeetidest. Raamatukogu fondist said juurde lisatud teemakohased raamatud ja ongi uus näitus huvilistele avatud.
 


Loe juurde planeetide kohta:

 
 
                             2016. aastal ilmus Ene Ergma mälestusteraamat "Kosmosemutt".
 
Raamatu kaasautor Lea Arme kirjutab:
   "Kui ma Ene Ergmaga esimest korda silmast silma kohtusin, siis oli mul mitmeid kõhklusi. Üks oli see, et ega proua Ergma ole nende kaheteist aastaga riigikogus juba peast nii poliitikuks läinud, et suust tulebki ainult ümmargust õhku. Teine mure oli puhtisiklik: kas ühel füüsika-kolm-miinus-inimesel on üldse võimekust füüsika-matemaatikadoktoriga jutu peale saada?
  Õnneks osutusid mõlemad hirmud asjatuteks. Ene Ergma on siiras, andekas ja suur - ning koos temaga raamatut kirjutada oli puhas rõõm. Andekuse kohta ütleb ta ise küll nii: "Enda arvates olen ma saanud looduse poolt kaasa kaks asja: lahtise pea ja eesti jonni. Muid andeid ma ei teagi endal olevat, aga elu on näidanud, et nende kahega saab läbi küll."
 Ene Ergma elu on muljetavaldavalt värvikas ja ma loodan, et lugejal seisab ees sama lustlik teekond kui autoritel juba seljataga."

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar