Aadress: Kooli tee 7, Vägari küla, Põltsamaa vald 48222 Jõgevamaa.
Raamatukoguhoidja Marje Pagi.
Telefon: +372 5350 6125, e-post: Marje.Pagi@poltsamaark.ee
Avatud: ETN 10-18, KRLP suletud.
Raamatukogus on WIFI.
pilt

pilt

esmaspäev, 26. aprill 2021

Raamat ja roos

 23. aprill - rahvusvaheline raamatu ja roosi päev.
Sa oled veel

vaid kaunis mälestus

mu meeltes

roos mille okkad

ammugi on põrmuks

pudendanud aeg

kuid Sinu ilu

ta pole suutnud võtta

see aastatega mulle

veelgi erakordsem näib


/Tiina-Maria Steinberg/Need kaunid luuleread pärinevad raamatust "Äratundmine", mille autor on  Tiina-Maria Steinberg. Tore raamat luulesõpradele!

Tiina-Maria Steinberg: "Minu esimene luulekogu sisaldab 80 luuletust, millest enamik on kirjutatud aastatel 2013-2014.

Hobifotograafina armastan palju looduses viibida ja mitmed mu luuletused on sündinud looduse ilu imetledes ja sellest inspiratsiooni ammutades. Kuna luuletamine ja fotograafia on mu elus juba nii tihedalt omavahel seotud, siis olen valinud kogu ilmestama 27 fotot kaunist Eestimaa loodusest.

Oma päris esimesed luuletused panin paberile algkoolieas - sellest ajast on säilinud isegi üks vahva koolivihikust valmistatud värviliste joonistustega luuleraamat.

"Äratundmine" kutsub veidikeseks aega maha võtma, vaikselt mõtisklema ja sügavamalt iseendasse süüvima. Tihti me kardame vaadata iseendasse ja küsida küsimusi nagu: "Kes ma olen?", "Mida ma päriselt tahan?" Ometi võivad need küsimused viia meid põnevate avastusteni ja äratundmisteni, vahel isegi suurte elu- ja suunamuutusteni.

Enamus kogumikus olevatest luuletustest on sündinud mitmetest äratundmistest minu enda elus - võiks öelda, et otse selle protsessi sees, mille üheks viljaks on kindlasti ka käesoleva luuleraamatu ilmumine."
Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar