Aadress: Kooli tee 7, Vägari küla, Põltsamaa vald 48222 Jõgevamaa.
Raamatukoguhoidja Marje Pagi.
Telefon: +372 5350 6125, e-post: Marje.Pagi@poltsamaark.ee
Avatud: ETN 10-18, KRLP suletud.
Raamatukogus on WIFI.
pilt

pilt

neljapäev, 11. november 2021

Põhjamaade kirjanduse nädal

Põhjala kirjanduse nädal toimub novembris, Põhjala pimedaimal ajal, 
15. - 21. november.
Süüta küünal ja loe koos kaaslastega.

Sel aastal kutsub Põhjamaade kirjanduse nädal lapsi ja täiskasvanuid ettelugemisele, mille põhiteemaks on unistused ja igatsused. Praegust aega iseloomustab suurenenud eraldatus ja suletud piirid. Kuid kui on üks teema, mis ühendab inimesi üle riigipiiride, siis see on unistused ja igatsused. See, millest unistame ja mida igatseme, võib lõputult erineda, kuid emotsioonid on universaalsed. Kirjandus on alati suutnud meid unistama panna. Pandeemia ajal on see eriti oluline. Seepärast kutsub Põhjamaade kirjanduse nädal sel aastal üles arutama unistustest ja igatsustest.

Sel aastal on ettelugemiseks mõeldud raamatute põhiteemaks unistused ja igatsused. Hommikuhämaruses loevad lapsed ja noored Karin Eralndssoni raamatut "Pärlipüüdja. Legend silmaterast". 


Selles raamatus, mis on ka nomineeritud Põhjamaade Nõukogu laste- ja noortekirjanduse auhinnale, tegutseb Miranda, kes on parim pärlipüüdja. Ta teab, et müütiline Silmatera, pärlitest suurim ja hinnalisim, võib olla ühel päeval tema oma. Legendi järgi ei pea see, kes selle pärli leiab, enam kunagi midagi ihkama.

Õhtuhämaruses loetakse Sally Salmineni raamatut "Katrina". 


Selles, juba klassikaks kujunenud raamatus, saame tuttavaks noore Katrinaga, kelle meelitab endaga abielluma vaene Ahvenamaa madrus, lubades talle saarel jõukat elu. Kui Katrina saabub kaunilt kirjeldatud Ahvenamaale, osutub tegelikkus millekski muuks. Katrina elulugu kujutab endast tugeva naise saatust. Seda raamatut on aastate jooksul palju loetud ja armastatud.

Ahvenamaa 100

Sel aastal on valitud Ahvenamaa raamatud, et pöörata tähelepanu Ahvenamaa omavalitsuse sajandale aastapäevale ja sellega seotud pidustustele. Tähistamine algas 9. juunil 2021 ja kestab läbi kogu aasta. Novembris toimuv Põhjala kirjanduse nädal on osa Ahvenamaa iseseisvuse tähistamise üritustest. Sel nädalal loetakse saareriigist valitud raamatuid nii Põhja- kui Baltimaades, kui ka kaugemal.


Aidu raamatukogu tähistab Põhjamaade kirjanduse nädalat näitusega, mis kannab pealkirja  "Põhjamaade pärl - Ahvenamaa". Välja on pandud seitse fotot Ahvenamaa kaunist loodusest.

 Raamatunäituselt leiab huviline põhjamaade kirjandust. Näitus jääb avatuks aasta lõpuni.
Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar