Aadress: Kooli tee 7, Vägari küla, Põltsamaa vald 48222 Jõgevamaa.
Raamatukoguhoidja Marje Pagi.
Telefon: +372 5350 6125, e-post: Marje.Pagi@poltsamaark.ee
Avatud: ETN 10-18, KRLP suletud.
Raamatukogus on WIFI.
pilt

pilt

neljapäev, 1. juuni 2023

Kohtumine Piret Männistega

 Teisipäeval, 30. mail toimus raamatukogus meeleolukas kohtumine hea suhtleja ja mitmekülgsete huvidega Piret Männistega.

Kohtumise ajendiks sai Pireti maalinäitus, mida saab Aidu raamatukokku uudistama tulla veel 29. juunini. Praegune on Pireti teine isikunäitus. Esimene oli Tartu Raekoja platsil.

Piret on pärit Võru linnast. 14-aastaselt läks ta kutsekooli iseseisva elu peale. Õppinud on ta ka Eesti Põllumajandusülikoolis. Tartu Ülikoolis sai õpetaja kutse. Tema erialad on käsitöö, kodundus, põllumajandus. Aineõpetajana on tegutsenud aastast 2004. Õppinud ja töötanud on ta ka Soomes.

Piretile meeldib töö inimestega. Tänaseks on ta oma kutsumuse leidnud. Ta pakub abi erihoolekande teenust vajavatele inimestele. Sotsiaaltööd on ta teinud aastast 2010. Nüüdseks on ta kolm ja pool aastat töötanud Põltsamaa vallas Vägari külas asuvas Abikeskuses, kus jagab hoolealustele ka kunstiõpetuse tunde.

Kui veel Pireti hobidest ja huvialadest rääkida, siis üheksa aastat on ta tegelenud tantsimisega. Veel huvitab teda fotograafia. Õppinud on ta ka hiina keelt. Joonistada meeldis Piretile juba väikesest peale.

Kohalolijaile tutvustas külaline söega piltide valmistamise tehnikat. Lisaks söetöödele on näitusel üleval ka tema akrüül- ja õlimaalid. Sirviti ka Pireti koostatud mapp/kausta, mis sisaldas pilte nii ta enda kui ka teiste tehtud töödest. Kõigele lisaks on Piret "nakatunud" ka reisipisikuga. Reisib ta palju. Koos on moodustunud neljane grupp, kellega võetakse ette erinevaid reise, alates kultuurireisidest kuni lihtsate puhkusereisideni. Alles maikuus tuldi Itaaliast, ees ootab  Austria reis. Pireti suur unistus on võtta ette ka Austraalia reis.

Aitäh Piretile toreda kohtumise eest!Piret MännisteKommentaare ei ole:

Postita kommentaar