Aadress: Kooli tee 7, Vägari küla, Põltsamaa vald 48222 Jõgevamaa.
Raamatukoguhoidja Marje Pagi.
Telefon: +372 5350 6125, e-post: Marje.Pagi@poltsamaark.ee
Avatud: ETN 10-18, KRLP suletud.
Raamatukogus on WIFI.
pilt

pilt

esmaspäev, 18. detsember 2023

Käesoleva aasta eelviimased uued raamatud

Raamat kutsub teid rändama koos Helgi Sallo ja tema tegelaskujudega läbi paljude aastate ja aegade. Ta oli 1964. aastal tulnud, et jääda. Lavale ja meie ellu.
Kuidas näitleja Helgi Sallo oma rolle teeb, mida ta elust ja teatrist mõtleb, sellele leiate raamatust vastuse, võib-olla. Aga võib-olla leiate hoopis vastuseid omaenda elu mõnele küsimusele. Sest see, mida Sallo näitlejana mängib, on alati ja üheaegselt nii roll kui ka aeg.
Laval on etendus, saalis rahvas. Kõik on täpselt nii, nagu teatris ikka, aga miks peatuvad inimeste pilgud just Helgi Sallol? On see tema rollisoorituse „väiksed nipid, väiksed trikid”, kui meenutada kas või Pipit? Või ime, kuidas eraelus tagasihoidlikust omapäi uitajast Helgist sünnib laval ühe hetkega särav diiva (Vera Kálmán lavastuses „Operetikuningas Imre Kálmán)? Kas tõesti seesama diiva, imestab vaataja, kui publiku ette silkab Sallo napsilembeline, natuke räsitud, aga kangesti särtsu täis Monika suvelavastuses „Metsas ei kuule su karjumist keegi”?
Opereti-, muusikali- ja ooperisolist ning draamanäitleja Helgi Sallo on mänginud 13 teatri laval. Kõige kauaaegsem draamaroll? – Kahtlemata proua Alma Saarepera ETV teleseriaalis „Õnne 13”. – „Kuni Õnne tänaval on Alma, seni on elus kõik hästi.” (tsitaat raamatust). Kas sellepärast poisid ja tüdrukud, kohates tänaval Helgit, hüüavad „Alma! Alma!” ja küsivad käe peale autogrammi?
Teose lõpuosas Helgi Sallo rollibibliograafia.
Raamatu värvitelg – Birgit Püve lustakas fotoseanss Sallost ja Salloga.

Sel aastal on jõulud Carlyleʼi õdedele pere taasleidmise aeg
On peresid, kus jõulude ajal tullakse kokku nagu filmis. Beth Carlyleʼi jaoks on see film pigem katastroofipõnevik. Tema eksmehe uus pruut on juba lapseootel. Enesekeskne menukikirjanikust ema sai hiljuti insuldi ning kutsus ka Bethi õed Freya ja Trinity – kellele Beth ei tundu isegi eriti meeldivat – tagasi Magnolia linna.
Beth on nii üksik ja stressis, et puistab südant võhivõõrale, imestades, miks see nägus uustulnuk talle nii sügavat mõju avaldab. Tõsielustaar Freya valis meelega karjääri, mis ärritaks tema ema, kes hiilgas alati nagu päike… ja oli ka sama kauge. Nüüd viib nägus kirjastusagent Freya unistused hoopis teise suunda. Mis puutub Trinitysse, siis tema tahab lihtsalt vägivaldsest suhtest välja pääsenuna uut algust ning endale ja oma lapsele ise tulevikku luua.
Magnolias tulevad enneolematud jõulud. Aga Carlyleʼi õed võivad leida, et neil on lisaks ühisele minevikule veel muudki ühist – ja pühad ongi just selleks, et saada teine võimalus.


Vahel juhtub nii, et täiskasvanuks saanuna ei mäletata enam oma lapseea unistusi rääkivast nukust, ehtsast päkapikust või heast koletisest, kellest võib saada parim sõber. Ka 5aastane Uku unistab sõbrast, kellega iga päev lõbusasti mängida ja koos kasvada.

Kui Uku emale-isale oma uut sõpra tutvustab, ei taha nad toda esialgu tunnistada. Unistused on aga imelised – ja neil on kombeks täituda! Lasteraamatu illustratsioonid käivad käsikäes tekstiga. Pildikeel on mahe ning loob valguse-varju mänguga erinevaid õhustikke. Samas ei ütle illustratsioonid liiga palju ette ning annavad lugejale-vaatajale ruumi loo kulgu ise edasi kujutleda.

                           
                           Aitäh!

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar