Aadress: Kooli tee 7, Vägari küla, Põltsamaa vald 48222 Jõgevamaa.
Raamatukoguhoidja Marje Pagi.
Telefon: +372 5350 6125, e-post: Marje.Pagi@poltsamaark.ee
Avatud: ETN 10-18, KRLP suletud.
Raamatukogus on WIFI.
pilt

pilt

esmaspäev, 18. märts 2024

Kaks uut raamatut


Ehkki Robert on alles 16-aastane, on ta oma vanemate töö tõttu elanud juba neljas välisriigis. Viimaks otsustab pere tulla tagasi Eestisse ja sinna ka jääda. Ent peagi avastab end võõrsil võõrana tundnud noormees üllatusega, et ta on võõras ka omade seas. Paljude meelest polevat ta õige eestlane, vaid hoopis ameeriklane, kes isegi ei oska eesti keeles vanduda! Roberti üheks valikaineks saab koorilaul – eestlaslikumat asja pole ju olemaski! Pealegi hellitab noormees lootust laulupeol esineda. Kuid kooriõpetaja pole Robertist sugugi vaimustuses ja noormehel tuleb koori pääsemise nimel tublisti vaeva näha. Talle tuleb appi paralleelklassiõde Sabrina. Kooliaasta edenedes on Robert leidnud nii sõpru kui ka vaenlasi ning püüab välja selgitada, mis ikkagi teeb ühest eestlasest õige eestlase. Ent just siis, kui asjad näivad lõpuks ometi laabuvat, saabub uudis, mis muudab kõike. Oma uues noorteromaanis käsitleb Ene Sepp kuuluvuse ja identiteedi küsimusi tänapäeva paljude võimaluste maailmas. Taustaks laulupeo kõikehaarav võlujõud, uurib kirjanik, kui tähtsad on noore inimese sirgumisel tema juured.MINU VALGA LINN, MIS EI MAHU ÜHTE RIIKI

AutorKuido Merits

Piirilinn. Ühislinn. Kaksiklinn. Justkui kaks õde, kes koos ja kõrvuti kasvanud, kõike kogenud. Kauge ja kahanev kant. Ääremaa või mitte? Üks linn, kaks riiki. Suur perspektiiv! Eesti lõunavärav, Läti põhjavärav.
Küllap tähistab Valga enamiku eestlaste jaoks eeskätt paika, kust saab edasi Lätti – mina polnud mingi erand. Kuni saabus pealinna vurle jaoks võimalus end proovile panna tolles tundmatus väikelinnas. Väikelinlikku depressiivsust ma siin ei kogenud, küll aga teatavat turbulentsi ning elasin üle mõningaid mullistusi. Tajusin kaduviku nostalgiat keset inimtühja agulitänavat ja juugendmajade ümber ning hingasin sisse tuleviku tuuli Pedeli paisjärvede vahel ja kaksiklinna tuksuvas linnasüdames.

Avastasin end ka Läti Valka poolelt ja Karula kuplite vahelt, müttasin saunas ja rokiklubis, kohates pärisinimesi siin ja seal. See on minu lugu – poolfiktsioon – ühest iseäralikust linnast, mida ei aja segamini ühegi teisega, kuna ta ei mahu raamidesse.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar