Aadress: Kooli tee 7, Vägari küla, Põltsamaa vald 48222 Jõgevamaa.
Raamatukoguhoidja Marje Pagi.
Telefon: +372 5350 6125, e-post: Marje.Pagi@poltsamaark.ee
Avatud: ETN 10-18, KRLP suletud.
Raamatukogus on WIFI.
pilt

pilt

teisipäev, 28. mai 2024

Maikuu uued raamatud

 


Kuidas alustada uuesti, kui su elu suurimat viga on näinud rohkem kui miljon silmapaari?

Unustage briljandid – internet kestab igavesti. Sotsiaalmeediakonsultant Isla Thompson sai valusa õppetunni, kui muutus valedel põhjustel viraalseks. Kuu aega hiljem näeb ta ikka veel õudusunenägusid sellest hetkest, kui rikkus ühe noore tähekese karjääri ja muutis ennast kõige töötumaks suunamudijaks Manhattanil. Aga tal ei ole luksust nii kaua peidus püsida, kuni Instagram jälle maha rahuneb. Mitte siis, kui Islal on vaja endal ja oma neljateistaastasel õel Danil katust pea kohal hoida. Seega võtab ta vastu esimese võimaliku tööotsa: ta hakkab hoolitsema Camilla, klantsitud välimuse, aga kohutava iseloomuga põrgukoera eest.

Pärast esimest nädalat, kui Isla on vedanud Camillat nii mängukohtingutele kui ka loomade selgeltnägija juurde, kahtlustab ta, et see taksikoer haugub hullemini kui hammustab – sama kehtib ka koera omaniku Theo Garrisoni kohta. Siiani on Isla karjäär seisnenud selles, et inimesed üksteisele meeldiksid, ja siin on Theo – kes peidab end meelsasti oma maine ja jõhkra erakluse taha. Aga Theo ei ole jõhker – ta on armas ja vaimukas ning Isla ei tohiks näha teda kellegi enama kui mehena, kes talle palka maksab. Sest Theod armastada tähendaks tõmbumist tema maailma eraldatud luksusesse, aga Isla peab Danile näitama, et vaatamata riskile on unistused alati püüdlemist väärt.

Taks ja Dogi on suured sõbrad. Nende päevi täidavad põnevad jalutuskäigud, paadimatkad, mängud, mõtisklused ja võistlused. Sõpradele pakuvad seltsi Krants, Bokser, Basset, Korgi, Labrador, Hurt ja paljud teised värvikad tegelased.


Heike armastab väga raamatuid lugeda. Kui tal ühel päeval kodus kõik raamatud läbi on loetud, viib ema Heike raamatukokku. Seal on palju huvitavaid raamatuid. Heikele meeldib raamatukogus väga. Ta tahab peagi sinna tagasi minna, sest seal on nii põnev."Plekiraamat" jutustab loo poisist, kes avastab üksi koju jäädes endas julguse ja iseseisvuse. Joanna Liivaku tekst ja Liisa Kruusmägi illustratsioonid kutsuvad kaasa avardama lapse fantaasiamaailma.
Raamatust leitud loovad nipid pakuvad alternatiive nutiseadmes aja veetmisele. "Plekiraamat" on pälvinud Põlvepikuraamatu konkursi ideepreemia.Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar