Põltsamaa Raamatukogu kuulutas juba viiendat korda välja luulekonkursi. Sel korral oli teemaks "PÕLTSAMAA 100". Tööde esitamise tähtaeg oli 9.märts 2026. Luulekonkursi tunnustusõhtu toimus Põltsamaa raamatukogus 19. märtsil, kus külaliseks oli näitleja-luuletaja Tõnu Oja (Laur Lomper).
Teiste seas saatis oma luuletuse konkursile ka meie kodukoha värsisepp, Aidu raamatukogu lugeja, meie üritustel kindel osaleja ja ka mitmel korral meie üritustel ise reisimuljeid jagamas käinud Maie Kikerpill. Tema varasemaid luuletusi oleme juba kuulda saanud.
Kuna nii tähtsa sündmuse, nagu Põltsamaa linna 100. juubeli tähistamise üritused on käimas, siis oleks tore ka teistel tutvuda Maie konkursile saadetud luuletusega. Seda on siin tehtud muidugi Maie nõusolekul. Auhinnalist kohta küll ei tulnud, aga nagu ta ise ütles: "Arenguruumi veel on".
Põltsamaa 100
Põltsamaa-mu sünnilinn.
Saab Põltsamaal nüüd 100 aastat täis
sel puhul palju turiste külas käib.
ilusamaks, uhkemaks.
Suve hakul õide puhkeb
imeline roosisaar.
jõgi viskab sekka vempe.
Ta on vahel vallatu
kui tõuseb üle kallaste.
saab restoranis süüa maitsvaid praade.
Siin hõrgutavaid veine maitsta saab
ja giidid tutvustavad Põltsamaad.
seal lilleilu pakutakse iga suvepäev.
Siin üle tuhande roosisordi
neid imetlevad rahva hordid.
Põltsamaal on mõnus.
Põltsamaal on tore
siin igav küll ei ole.
Siin on kirik, siin on kino
tunnen et see linn on minu.
Kommentaare ei ole:
Postita kommentaar