Aadress: Kooli tee 7, Vägari küla, Põltsamaa vald 48222 Jõgevamaa.
Raamatukoguhoidja Marje Pagi.
Telefon: +372 5350 6125, e-post: Marje.Pagi@poltsamaark.ee
Avatud: ETN 10-18, KRLP suletud.
Raamatukogus on WIFI.
pilt

pilt

reede, 23. detsember 2016

Aidu Raamatukogu 70

20. detsembril pidas Aidu Raamatukogu 70. sünnipäeva. Muusikalist külakosti pakkusid meie oma piirkonna akordionistid Reet Otsnik, Vaike Ikmelt ja Allan Toomsalu. Mälestusi möödunud aegadest meenutas kauaaegne Aidu küla elanik Mai Sellak, kes oli kaasa võtnud palju vanu fotosid.
Väike meenutus meie juubilarist:
Aidu Raamatukogu on asutatud1946. aastal. Kirjanduse sai raamatukogu pakkidega Tallinnast. Raamatukogu asus Aidus, vanas kivihoones. Ruumid olid rõsked ja kõledad. Raamatukogu teeninduspiirkonnaks oli "Lembitu" kolhoos. 1962. aatal kolis raamatukogu sama hoone teise tiiba. Teisel korrusel olevad ruumid olid mõeldud juuksurile ja kingsepale, aga kohandati ümber raamatukogu tarbeks. Raamatukogu tegutses Aidus aastani 2000. Tänaseks päevaks seda hoonet alles enam ei ole.
2001. aasta 20. aprillist sai raamatukogu uued ja kaasaegsete võimalustega ruumid Vägari keskuses. Avati avalik internetipunkt. 2006 liitus raamatukogu raamatutarkvaraga RIKS. Algas raamatute sisestamine arvutisse. 2007 olid lugejad arvutisse sisestatud ja alustasime elektroonilist laenutust. 2008 oli kogu fond arvutisse sisestatud.
Raamatukogu sai WIFI leviala.
2009 viidi läbi elektrooniline inventuur.
2014 on raamatukogul oma blogi. Kasutades e- kataloogi RIKSWEB saavad lugejad reserveerida kirjandust, pikendada oma laenutusi, tutvuda uudiskirjandusega ja olla kursis raamatukogus toimuvaga.
2014 maikuust avati raamatukogus postipunkt. Siin saab osta ümbrikke, marke, kaarte. Maksta makseid. Saata ja saada kirju ja pakke. Tellida ajalehti ja ajakirju.
2015 liitus raamatukogu ka sotsiaalmeediaga. Meil on oma Facebooki konto.
Tänaseks oleme saanud juurde põrandapinda ühe toa võrra, remonditud on raamatukogu siseruumid, väliskoridor, majas on uuendatud küttesüsteem, mis võimaldab ise soojust reguleerida. Ostetud on uusi riiuleid ja muud mööblit, uued kardinad, uus tööarvuti. Veekahjustuste tõttu on vahetatud ära raamatukogu eestoa lagi ja põrandakate. Raamatukogus saab kasutada printimise, skanneerimise ja koopiate tegemise võimalust.
Aitäh Pajusi Vallavalitsusele!
Meie lugejatega on kohtumas käinud kirjanikud Ilmar Särg, Siiri Laidla, Heiki Vilep, Mika Keränen, Kerttu Soans, Andrus Kivirähk, Ilmar Tomusk, hobiluuletaja Heldur Lääne, kirjanik ja rännumees Marko Kaldur, toortoitlane Sille Poola, jutuvestja Piret Päär koos rahvamuusik Merike Paberitsiga ja paljud teised.
Reisimuljeid oleme kuulanud Austraaliast, Etioopiast, Iisraelist, Islandilt, Madeiralt.
Raamatukogus käib regulaarselt koos toiduklubi. Alguse sai see 2012. aastal ühekordsest tervisliku toitumise projektist, mille tõi raamatukokku koos Pajusi Vallavalitsusega õpetaja ja sporditöö organisaator Eva Andreller.
Kooliõpilastega oleme osa võtnud maakondlikest konkurssidest, viktoriinist, jutuvõistlusest "Minu muusika" ja Tapa Linnaraamatukogu korraldatud raamatuseljaluule võistlusest. Enamik laste üritusi on tehtud koostöös Aidu Lasteaed-Algkooliga.
Aastate jooksul on raamatukogus saanud tutvuda mitmesuguste näitustega, nii väljastpoolt tulnud kui ka kohalike inimeste töödega.
MTÜ Vägari kaudu on raamatukokku jõudnud käsitöönäitused. Alguse sai see aastal 2011.
Liina Kaljuvee tõi raamatukokku kunstilise eneseväljenduskursuse tööde näitused ja meie oma piirkonna hobimaalija Vaike Ikmelti maalinäituse.
Aitäh teile meeldiva koostöö eest! Tänan ka kõiki oma lugejaid ja üritustel kaasalööjaid!
Aga kes on siis 70. aasta jooksul Aidu Raamatukogu juhataja ametit pidanud. Raamatukogu asutamisest peale 1946 -1953 aasta sügiseni, so 7 aastat, töötas Aidu Raamatukogu juhatajana LEIDA KUSLAP.
Aastatel 1953 - 1959, 6 aastat, oli juhataja MARET EERMA (Soonberg).
1959. aastal asus raamatukogu juhatajana tööle Tallinna Kultuurharidusala Kooli klõpetanu ELGI SUVISTE (Nigul), kes töötas kuni 1977. aastani, seega 18 aasat.
1977 aastal kolis Elgi Suviste Põltsamaale elama. Samal aastal lõpetasin mina, Marje Pagi, Viljandi Kultuurharidustöö Kooli ja tulingi oma kodukohta Aidu raamatukokku tööle. 2017.aasta 1. augustil täitub minul 40. tööaasta.
Kahjuks ei saanud meie sünnipäevapeol tervislikel põhjustel osaleda Maret Soonberg ja Elgi Suviste. Kõige paremad soovid ja tervitused neile.
Tänaseks päevaks on Aidu Raamatukogus raamatuid ca 10000. Lugejaid oli 2015.a. 224, sh lapsi kuni 16.a. 42, laenutusi 13147, külastusi 4168, kodulehte on külastatud 8340 korda.

Leelo Tungal on kirjutanud:

Raamatukogu on raamatu kodu -
seal ta on rahul, kui tolmu ei kogu,
kui teda loetakse rõõmuga taas
ja voodisse võetakse vahel ka kaasa.
Raamat tee lahti ja lehitse lehti -
tead, et nad puudest ja mõtetest tehti?
Tähed ja numbrid ja punktid ja komad -
kunagi olid nad kellegi omad!
Keegi neid sõnu ja tarkusi kogus -
nüüd on nad hoiul siin raamatukogus!
Raamat löö lahti, kui veidi saad mahti -
terve suur maailm on sinu ees lahti!

Raamatumaailm pakub igaühele midagi.
Raamatu vägi, jõud ja suurus on midagi palju enamat kui lehed kahe kaane vahel. Raamat on omaette maailm, mis ärkab ellu vaid Sinu abil, lugeja.
Head teekonda raamatumaailma!
Head raamatulugemist!
 
 
  
Pillimäng on nõudnud ohvri, Reeda sõrm vajas tohterdamist
 
 
  
Mai Sellak möödunud aegu meenutamas
 
 
 
 
 
 
 

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar